Sójový vosk VS. parafínový vosk

Pokud jste dosud neměli šanci místo tradičního parafínu zkusit vypálit sójový vosk, tak Vám mohla uniknout celá řada jeho výhod. Ve skutečnosti je spalování sójového vosku v tavenině nebo svíčce mnohem lepší volbou než tradiční parafín, a to z mnoha důvodů.

  

Co je parafínový vosk

Parafin je vedlejší ropný produkt a musí být dezodorizován a chemicky bělen dříve, než může být zpracován na vosk. Většina svíček je dnes vyrobena z levnějšího parafínového vosku, který při hoření vytváří toxický benzen a toluen (oba jsou známými karcinogeny). Jedná se o stejné toxiny, které se vyskytují ve výparech nafty a jsou spojeny s astmatem a dalšími dýchacími problémy.

 

Proč si zvolit svíčku ze sójového vosku

sojove svicky kimmy candles lusky

 

  • Sójový vosk je z obnovitelných zdrojů

Sójový vosk je vyroben ze sójových bobů. Po sklizni této rostliny se boby vyčistí, vyloupnou a přemění na malé vločky. Následně se z vloček extrahuje a hydrogenuje sójový olej, který se při pokojové teplotě mění na pevnou látku - vosk.

 

  • Sójový vosk přináší čistší pálení

Sójový vosk hoří až o 90% čistěji než parafinový vosk. Parafinový vosk je na bázi ropy, kdy se při spalování často vytváří černé saze. Ty mohou způsobovat bolesti hlavy a také tvořit skvrny na záclonách, stěnách nebo na kobercích uvnitř domácnosti. Sójový vosk jako rostlinný vosk nevydává téměř žádné saze, které by mohly způsobit poškození vybavení vašeho bytu.

Je nutné ale podotknout, že vždy záleží na výrobci a postupu zpracování jak kvalitně je svíčka vyrobena. I sójová svíčka, která nemá správně zvolený knot nebo kombinaci vůní s voskem může způsobovat nestálý plamínek ve svíčce a tím pádem i černé čouzení.

 

  • Sójový vosk není škodlivý

Sójový vosk je zdravější alternativou k parafínovému vosku v tom, že neuvolňuje při pálení nebezpečné látky do vzduchu. Spalování a tání parafínu uvolňuje do vzduchu nejméně 11 známých toxinů, z nichž dva jsou karcinogeny. Náš sójový vosk neobsahuje žádné pesticidy ani herbicidy.

 

  • Sójový vosk hoří déle

Chemické složení sójového vosku umožňuje rovnoměrné pálení a vydrží hořet až o 30-50 % déle než parafinový vosk (záleží na velkosti svíčky). Proto, pokud chcete odlehčit své peněžence a zároveň mít kvalitní svíčku, je důležité vzít v úvahu nejen hmotnost a velikost svíčky, ale také uváděnou dobu hoření. Kvalitnější svíčka může být sice trochu dražší, ale může Vám pak dělat radost delší dobu.

 

  • Rychleji uvolňuje vůni do prostoru

Sójový vosk má nižší teplotu tání než parafínový vosk. V praxi to znamená, že se při zapálení vosk rychleji roztaví a tím se i rychleji uvolní vůně do prostoru.

Velkou výhodou u sójového vosku je, že díky nízké teplotě tání se přirozeně uvolní vůně svíček, včetně přidaných esenciálních olejů. Ty se totiž jinak při vysoké teplotě vypařují a nejsou pak účinné, proto parafínové svíčky přicházejí o zdravotní účinky esenciálních olejů.

 

sojovy vosk vlocky kimmy candles

 

Zpět do obchodu